daftar

طراحی و ساخت خط تولید کاغذ براساس تکنولوژی روز دنیا به صورت EPC

ماده اصلی ساخت کاغذ فیبر هست. البته علاوه بر درخت ها، بعضی گیاهان خاص که دارای الیاف در ساختار خود هستند نیز بعنوان مواد اولیه تولید فیبر پرورش و استفاده می شوند. فیبر سلولوزی توسط گیاهان تولید شده و به کاغذ ساختار می دهند. تمام کاغذ ها از خمیر ساخته می شوند.
خمیر کاغذ مخلوطی از فیبر درختی و آب است.
اولین مرحله از فرایند کاغذسازی ساخت پالپ و خمیر کاغذ است. خمیر کاغذ شامل فیبر و ضایعات کاغذ است و دارای ناخالصی هایی هست که توسط دستگاه های مختلف در مسیر گرفته می شود.

اولین مرحله ساخت کاغذ از کاغذهای باطله، تولید خمیر اولیه با استفاده از دستگاه پالپر هست. به زبان ساده پالپر یک مخلوط کن بزرگ هست که دوغابی از پالپ کاغذ تولید می کند. که دارای ناخالصی ها و ضایعات متعددی است که نیاز به پاکسازی دارد.
مرحله پاکسازی خمیر کاغذ هر چقدر فرایند بهینه تری و تجهیزات کارآمدتری داشته باشد. محصول نهایی کیفیت بالایی داشته و مشتری خوبی خواهد داشت.
براساس یک تقسیم بندی کلی، کارخانه تولید کاغذ به دو بخش و مرحله کلی تقسیم بندی می شود.
بخش خمیرسازی
بخش ماشین کاغذ

بخش خمیرسازی شامل تجهیزاتی است که وظیفه حذف ناخالصی ها و بهبود کیفیت دوغاب کاغذ را برعهده دارند. این تجهیزات به شرح زیر می باشند
1- درام اسکرین
2- فایبرایزرها
3- سرند ویبره
4- ریجکت سورتر
5- سرند فشاری
6- LD&HD Cleaners
7- ریفاینر
9- دیفلیکر

IMG_0070

دوغاب کاغذ پس از تمیزسازی و بهیبود کیفیت وارد بخش ماشین کاغذ میشود.در این مرحله با استفاده از تجهیزاتی که در ادامه اسم آنها خواهد آمد. دوغاب تبدیل به کاغذ می شود.

خط ماشین کاغذ شامل تجهیزات زیر هست که وظیفه تبدیل پالپ به رول کاغذ را برعهده دارند.و شامل تجهیزات زیر است.

1- هدباکس
2- میزتوری
3- پرس ها
4-خشک کن ها
5-سایز پرس
6-کالندر
7-وایندر
8-ریوایندر
9- فینیشینگ

شکل زیر صفر تا صد خط تولید کاغذ در نرم افزار PDMS را نشان میدهد.